Wirus HPV

 

Do zakażenia wirusem HPV dochodzi drogą płciową. Wiek nie ma żadnego znaczenia. Mogą się nim zarazić młode kobiety, które współżyły po raz pierwszy lub kobiety, które współżyją już dłuższy okres czasu. Oczywiście ryzyko zwiększa się, gdy często zmieniamy partnerów. Mężczyźni są nosicielami tego wirusa, ale cierpią przede wszystkim kobiety. Wirus HPV stanowi główną przyczynę raka szyjki macicy. Zalicza się go do grupy najczęściej występujących u kobiet nowotworów. Istnieje skuteczna ochrona przed zrażeniem się wirusem HPV. Znanym szczepom tego wirusa przeciwdziała się szczepionką. Niestety nie jest ona refundowana i nie należy do najtańszych, ale warto się na nią zdecydować. Podawane są trzy dawki w odpowiednich odstępach czasowych, o których powinien dokładnie poinstruować nas lekarz. Każda dawka to wydatek wynoszący ponad trzysta złotych. Szczepić mogą się nawet bardzo młode dziewczyny, które dopiero zaczęły miesiączkować. Lepiej zabezpieczyć się szczepionką niż ryzykować zakażenie i dalszy rozwój wirusa.

Zakażenia układu moczowego

 

Kobiety częściej niż mężczyźni cierpią na zakażenia układu moczowego. Aby im zapobiec należy przestrzegać higieny, odpowiednio się ubierać i odżywiać. Każdego dnia organizm musi otrzymywać odpowiednią porcję płynów. Przyjmuje się, że właściwa ilość to 1,5 – 2 l dziennie. Dobrze by było, żeby część z nich zawierała sporą dawkę witaminy C. W zakwaszonym środowisku bakterie się nie rozmnażają. Mogą to być więc soki np. pomarańczowy lub porzeczkowy. Sztuczną bieliznę zamieńmy na bawełnianą i nie dopuszczajmy do tego, aby przemarznąć. Szczególnie skrupulatnie zakrywajmy plecy. Infekcje układu moczowego wywołują często bakterie Escherichia coli. Normalnie bytują w jelicie, ale łatwo przenoszą się w okolice cewki moczowej. Wtedy musimy pić jeszcze większa ilość zakwaszających płynów. Bogactwo witaminy C zawiera również sok z żurawin. Również posiłki powinny być pełne tej witaminy. Na talerzu powinna pojawić się kiszona kapusta, czerwona papryka, a także natka pietruszki. Częstym infekcjom można zapobiec dzięki doustnej szczepionce Uro Vaxom.

Probiotyki

Dodano: 02-04-2012, Tagowanie: kobieta, leczenie, choroba
 

Probiotyki to kultury żywych bakterii, a w szczególności pałeczki kwasu mlekowego. W naszych jelitach i układzie moczowo-płciowym żyje mnóstwo bakterii, które chronią przed atakiem bakterii chorobotwórczych. Do zaburzeń we florze bakteryjnej dochodzi wskutek niewłaściwej diety i niezdrowego trybu życia, ale najczęstszą przyczyną są antybiotyki. Wyjałowienie organizmu z dobroczynnych bakterii często wywołuje grzybice. Probiotyki uzupełniają niedobory kwasu mlekowego i przywracają równowagę flory bakteryjnej. Z tego względu podczas zażywania antybiotyków, a także jeszcze potem zaleca się branie probiotyków. Niektórzy ginekolodzy zalecają kobietom sięganie po nie po każdej miesiączce. Probiotyki mają postać doustnych kapsułek. Również seks może być przyczyną zakażenia drożdżakami. Warto stosować więc także pałeczki kwasu mlekowego aplikowane dopochwowo. Obecnie wybór preparatów tego typu jest duży. W każdej aptece dostaniemy je bez recepty. Przyjazne bakterie kwasu mlekowego zapewniają kwaśne ph pochwy.


https://www.mydziewczyny.pl/moje-cialo/miesiaczka/artykul/tampon-czy-podpaska

[1] 2 3 4     następna